VŠE CO DĚLÁME, DĚLÁME PRO DĚTI

Vítejte na webových stránkách lyžařského oddílu Tělovýchové jednoty Slavoj Teplice nad Metují. Zaměření lyžařského oddílu je na sjezdové lyžování.

Naše motto je:

VŠE CO DĚLÁME, DĚLÁME PRO DĚTI

Začínáme s těmi nejmenšími ve věku 4-5 let.Naši členové se připravují pod vedením trenérů s cílem postupně se naučit i závodní techniku a co nejlépe uspět v konkurenci ostatních mladých lyžařů. K tomu vede dlouhá příprava od nejmladších v superpřípravce, přípravce, předžácích, žácích .Přestože je lyžování zimním sportem, tréninky probíhají v průběhu celého roku, kdy děti pracují na zlepšování fyzické kondice. Jarní, letní a podzimní příprava je velice rozmanitá: běh,jízda na kole, jízda na kolečkových bruslích, atletika, horolezectví, míčové hry. V podzimní části někteří trénují i na ledovci.

V zimním období se dětí zúčastňují nejrůznějších závodů. Kategorie přípravky, předžáků a žáků absolvuje seriály závodů na okresní a krajské úrovni.

I když je lyžování individuální sport, snažíme se o vytváření týmového ducha. S dobrou pohodou a podporou ostatních členů oddílu se dobré výsledky rodí lépe.